Телескоп Celestron PowerSeeker 114EQ

15.999 ден

     Опис

  • 114 мм ianутн рефлектор ОТА
  • Фокусна должина од 900мм, фокусиран однос на f / 8
  • Мулти-обложено основно параболично огледало
  • Прирачник германски екваторска планина
  • Бавни кабли за движење RA и Dec
  • 1,25 “4мм и 20мм окули
  • 3x леќа за барлоу, пронаоѓач на 5х24

Прилагодлив висина од нерѓосувачки челик статив

Нема на залиха

Бесплатна достава за сите видови нарачки над 600 денари по целата територија на Република Македонија.
SKU: 00403 Категорија:
Опис

Идеални за набудување близу и длабоко небо, Celestron’s PowerSeeker 114EQ 114mm f / 8 Рефлекторски телескоп има респектабилна фокусна должина и поголемо параболно огледало кои произведуваат детални слики на Месечината, јасни погледи на планетите и можност за решавање на светли далечни предмети како што се маглини и галаксии. Обемот е опремена со 1,25-лак-решетки и двајца очни капаци за да може да започнат нови корисници, и 3x леќа Barlow, кои ефикасно го тројно зголемувањето на кој било окулар што се користи со него за да се прошири употребливоста.

Тој вклучува рачни екваторски монтажни карактеристики, кабли за контрола на споро движење со големи копчиња, за да може полесно да ги пратите предметите дури и кога носите ракавици, а истовремено ги минимизирате вибрациите предизвикани со ракување со монтирањето со вашите раце; и јасно видливи индикатори на десните оска и деклинација на оските. Алуминиумски статив со прилагодлива висина го заокружува ладилникот со фиока за додатоци, како што се окулари, филтри и светла

Оптичка цевка
Отвор од 114мм
f / 7.89 фокусен однос
Фокусна должина од 900мм
Мулти-обложените ретровизори го подобруваат преносот на светлината, пренесување на боја и контрастот
Резолуција: 1,22 лак, Рејли; 1,02 лак, Доус
1,25 “фокусиран на решетката и решетката

 

Рецензии (0)

Рецензии

Сеуште нема рецензии.

Бидете први кои ќе оставите рецензија за “Телескоп Celestron PowerSeeker 114EQ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Користиме Akismet за да го намалиме спамирањето. Дознајте како вашите податоци од коментарите се обработуваат.

Достава
ПОЛИТИКА И УСЛОВИ НА ДОСТАВУВАЊЕ НА ПРОИЗВОДИТЕ ОД АСПЕКТ НА РОКОВИ И НАЧИН НА ИСПОРАКА, ВО ЗАВИСНОСТ ОД ЛОКАЦИЈАТА НА ИСПОРАКА Оваа Политика се однесува на испорака на производи порачани по електронски пат, при што производите ќе бидат испорачани преку ВАШ КУРИР ПЛУС на адресата која е наведена во порачката. Производот што ќе биде порачан може да се плати електронски со картичка. Доставата е бесплатна за сите видови нарачки над 600 денари по целата територија на Република Македонија. За сите прашања во врска со испораката можете директно да не контактирате на телефоните: 034 320-011, 034 321-148, 034 322-940. Видот на производите и нивните цени ќе бидат истакнати на интернет страницата на ТРЕЈД КОНСАЛТИНГ. Сите измени поврзани со испораката ќе бидат јавно објавени преку измена на оваа Политика за испорака.