Celestron Upclose G2 10×50

4.400 ден

Опис

Прилагодување на диоптер за фино фокусирање. Впечатоци од прсти и врежани логоа за цврст зафат.

Aperture (mm) 50 mm (1.97 in)
Magnification
10 x
Caps
Yes
Carrying Case
Soft case included
Weight (oz)
27 oz (765 g)
Angular Field of View (deg)
6.8 °
Linear Field of View (@1000 yds)
354 ft (108 m)
Linear Field of View (@1000 m)
118 m (387 ft)
Exit Pupil (mm)
5.0 mm (0.2 in)
Eye Relief (mm)
12 mm (0.47 in)
Near Focus
23
IPD Max
72 mm (2.83 in)
IPD Min
56 mm (2.2 in)
Prisms
BK-7
Optical Coatings
Multi-Coated
Бесплатна достава за сите видови нарачки над 600 денари по целата територија на Република Македонија.
SKU: 00376 Категорија:
Рецензии (0)

Рецензии

Сеуште нема рецензии.

Бидете први кои ќе оставите рецензија за “Celestron Upclose G2 10×50”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Користиме Akismet за да го намалиме спамирањето. Дознајте како вашите податоци од коментарите се обработуваат.

Достава
ПОЛИТИКА И УСЛОВИ НА ДОСТАВУВАЊЕ НА ПРОИЗВОДИТЕ ОД АСПЕКТ НА РОКОВИ И НАЧИН НА ИСПОРАКА, ВО ЗАВИСНОСТ ОД ЛОКАЦИЈАТА НА ИСПОРАКА Оваа Политика се однесува на испорака на производи порачани по електронски пат, при што производите ќе бидат испорачани преку ВАШ КУРИР ПЛУС на адресата која е наведена во порачката. Производот што ќе биде порачан може да се плати електронски со картичка. Доставата е бесплатна за сите видови нарачки над 600 денари по целата територија на Република Македонија. За сите прашања во врска со испораката можете директно да не контактирате на телефоните: 034 320-011, 034 321-148, 034 322-940. Видот на производите и нивните цени ќе бидат истакнати на интернет страницата на ТРЕЈД КОНСАЛТИНГ. Сите измени поврзани со испораката ќе бидат јавно објавени преку измена на оваа Политика за испорака.